Adwokaci pod żaglami

06.06.2014

XXIV Ogólnopolski Rejs Adwokacki im . adw. Marii Budzanowskiej po Jezioraku odbył się 29-31 maja. Wzięło w nim udział 150 osób, płynących na 34 jednostkach. Byli wśród nich adwokaci, aplikanci adwokaccy, sędziowie, radcowie prawni oraz komornicy. Najwięcej żeglarzy przybyło z Warszawy, Gdańska oraz z Bydgoszczy.

Tym razem patronat nad rejsem sprawował adw. Andrzej Zwara, prezes NRA  oraz adw. Stanisław Estreich, przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu Turystyki i Wypoczynku NRA , dziekan ORA w Lublinie. W Rejsie uczestniczyli również członkowie Prezydium NRA, adw. Ewa Krasowska, rzecznik dyscyplinarny, adw. Mirosława Pietkiewicz, skarbnik  oraz adw. Jerzy Zięba, członek Prezydium. Przyjechał również adw. Stanisław Kłys z Krakowa.

Rejs zgromadził 150 uczestników, płynących na 34 jednostkach, w tym na 22 jachtach. Do Iławy przybyło również wielu żeglarzy oraz motorowodniaków. Na starcie stawili się również żeglarze z regionów południowej Polski: z Izby rzeszowskiej z jej dziekanem adw. Władysławem Finiewiczem, z Izby krakowskiej, katowickiej oraz z Wrocławia.

W tym roku Regaty Żeglarskie odbyły się w dwóch kategoriach: wyścigi na dystans oraz ogólne regaty.

Pierwsze miejsce w obu kategoriach zajęła załoga ze sternikiem adw. Jerzym Dobrzańskim z Olsztyna, który po raz drugi z rzędu zwyciężył w Regatach, drugie miejsce w wyścigu na dystans oraz trzecie w Regatach ogólnych zdobyła załoga ze sternikiem adw. Anisą Gnacikowską. Jednym z członków załogi był adw. Andrzeja Zwary, prezes NRA,  który wziął udział w całym Rejsie, pomimo wielu obowiązków samorządowych.

Trzecie miejsce w wyścigu na dystans zdobyła załoga Kompromisu ze sternikiem adw. Przemysławem Piotrowskim, natomiast w Regatach głównych drugie miejsce zajęła załoga iławska Saturn GT ze sternikiem adw. Maciejem Skrzeczkowskim.

W kategorii Open zwyciężyła w Regatach głównych załoga Złotej z Wrocławia, ze sternikiem Jackiem Szwedem. Świetne wyniki uzyskali przedstawiciele Izby z Olsztyna.

Jak co roku Rejsowi towarzyszyły imprezy sportowe  na lądzie. Po raz pierwszy przeprowadzona była rywalizacja wędkarzy, w których zwyciężył adw. Tomasz Radziwilski z Iławy. W zawodach Tenisa Stołowego w kategorii kobiet zwyciężyła apl. adw. Natalia Woźniak z Izby olsztyńskiej, natomiast wśród mężczyzn najlepszy był r.pr. Z Olsztyna Sławomir Matczak.

W meczu piłki nożnej udał się rewanż za ubiegły rok i zwyciężyła ekipa adwokatów Polski Północnej, pokonując adwokatów z Polski Południowej w rzutach karnych. W turnieju piłki siatkowej drużyna Olsztyna przegrała z drużyną Rejsu.

Najwszechstronniejszym uczestnikiem Rejsu w tym roku został adw. Łukasz Stefaniuk z Lublina, a adw. Stanisław Estreich, który patronował całemu wydarzeniu, wybrał najsympatyczniejszą uczestniczkę Rejsu – adw. Magdalenę Brzozowską z Olsztyna.

Na zakończenie Rejsu odbył się Bal Komandorski , na którym adw. Andrzej Zwara wręczył puchary oraz w sposób szczególny wraz z organizatorami Rejsu uhonorował pamiątkowymi dyplomami adw. Justynę Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy oraz adw. Anisę Gnacikowską z Warszawy, dziękując im za wieloletni udział w Rejsie . Po raz pierwszy uczestniczyły w nim jako aplikantki adwokackie.

Zmagania żeglarzy na wodzie i lądzie utrwaliła w obiektywie Anita Czarniecka z Gdańska i zdjęcia z regat będzie można obejrzeć w najbliższym czasie na stronie www.rejsadwokacki.pl.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział i zapraszają na kolejny Rejs, który odbędzie się w dniach od 18-20 czerwca 2015 roku. Szczególne podziękowania składają wydawnictwu C.H. Beck i Wolters Kluwers za ufundowanie dla zwycięzców Regat i zmagań sportowych cennych nagród oraz  Marcinowi Deuterowi, przedstawicielowi Firmy Wędkarskiej „Cupido” w Iławie za ufundowanie nagród w zawodach wędkarskich i za udział w Rejsie.

adw. Andrzej Kozielski

dziekan ORA w Olsztynie

 

Adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej serdecznie dziękuje organizatorom Rejsu, a szczególnie adw. Andrzejowi Kozielskiemu, dziekanowi ORA w Olsztynie i adw. Stanisławowi Estreichowi, przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu Turystyki i Wypoczynku NRA.

 zdjęcia Anita Czarniecka

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email