Adwokaci na start!

12.07.2013

Aż 300 adwokatów i aplikantów adwokackich wraz ze swoimi rodzinami weźmie udział w XXIII Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się już za dwa tygodnie – 27 lipca w Warszawie. 

W ten sposób Palestra uczci pamięć kolegów, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Zginęło wówczas 90% adwokatów i aplikantów adwokackich.

Podobnie jak w roku ubiegłym adwokaci i aplikanci będą mogli przygotować się do biegu, a po zakończeniu go - odpocząć w „strefie adwokata”. Rozgrzewkę dla sportowców z palestry poprowadzi Robert Korzeniowski. Również i w tym roku nasza grupa będzie biegła w koszulkach "Asics-a" z logo Adwokatury Polskiej. Grupę adwokacką poprowadzi adw. Andrzej Zwara, prezes NRA.

Po wyczynach sportowych, dla wytrwałych, grupa warszawskich aplikantów PrawoNocni organizuje Party After Finish. Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00 w Club Room13, przy ulicy Mazowieckiej 13. (szczegóły na: prawonocni.pl oraz na Fanpage: https://www.facebook.com/PrawoNocni; Wydarzenie / RSVP: https://www.facebook.com/events/472391452844079)

Organizatorzy przewidują puchary oddzielne dla pań i panów. Zarówno dla tych, którzy zmierzą się ze sobą na dystansie na 5 jak i na 10 kilometrów. Dodatkowo pomyślano o pucharze dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.

Zawodnicy na dystansie 5 km startują o godzinie 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy na dystansie 10 km startują o godzinie 21.00 z ul. Bonifraterskiej.

Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej (zawodnicy dłuższego dystansu pokonują dwa razy pięciokilometrową trasę). Trasa przebiega ulicami: Bonifraterską do Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie do Wybrzeża Gdańskiego i Sanguszki do Konwiktorskiej. Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji.

Pakiety startowe będzie można odebrać na stadionie Polonii, na dziedzińcu przed budynkiem głównym, w dniu Biegu, , od godziny 18.30, a także w biurze NRA, w dniach 23-25 lipca, w godzinach od 9.00 do 15.00 (ul. Świętojerska 16, pokój biura prasowego).

Jeśli ktoś nie lubi biegać, a chce poczuć tę wyjątkową atmosferę, zachęcamy do współpracy przy organizacji w dniu Biegu. Praca będzie polegała m.in. na informowaniu o miejscu startu i tzw. „strefie adwokata”, rozdawaniu pakietów startowych, a także na podtrzymywaniu biegaczy na duchu. Z naszej strony gwarantujemy miłą atmosferę i doskonałą zabawę. Zachęcamy szczególnie aplikantów adwokackich.

Przygotowania do biegu można w dalszym ciągu śledzić na facebooku: „Adwokaci w biegu Powstania Warszawskiego” gdzie zamieszczane są wszelkie informacje związane z Biegiem Powstania Warszawskiego oraz wskazówki dla amatorów tej dyscypliny sportu.

Wszyscy uczestnicy proszeni są o sprawdzenie, czy ich nazwisko widnieje na liście (zobacz listę). Osoby, które dokonały rejestracji, a nie znajdują się na liście proszone są o kontakt z biurem prasowym: tel. 22 505 25 23, mail: biuro.prasowe@nra.pl

 

Tagi: NRA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email