Adwokaci na hipodromie

31.05.2012

20 maja 2012 r. odbyła się I Gonitwa o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie. Poniżej zamieszczamy relację, którą przygotowała adw. Monika Rajska.

Bomba poszła w górę!

W ciepłą i słoneczną niedzielę, 20 maja 2012 r., na Torze Służewiec, odbyła się pierwsza Gonitwa o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie. Dzięki współpracy z Odziałem Wyścigów Konnych – Totalizator Sportowy Sp. z. o. o, adwokaci i aplikanci adwokaccy mieli okazję gościć w loży honorowej na tzw. „dżokejce”, skąd roztacza się wyjątkowy widok na warszawski hipodrom. W spotkaniu zorganizowanym przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej wzięło udział ok. 250 osób, wraz z rodzinami i dziećmi. Partnerem wydarzenia była Polska Grupa Energetyczna S.A. Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji wokół zabytkowej trybuny.

O godz. 15:00 bomba poszła w górę i niedzielny program rozpoczął się od „adwokackiej’ gonitwy, w której 3-letnie konie „III grupy” galopowały na dystansie 1600 m. Suma nagród wyniosła 7 tys. złotych. Niespodziewane zwycięstwo odniosła klacz Karteczka ze stajni Franczesco II dosiadana przez dżokeja Piotra Krowickiego. Drugie miejsce zajął Illinois, a trzeci do mety dobiegł Nick of The Star. Była to pierwsza z ośmiu gonitw tego dnia, w których wystartowało ponad 80 wierzchowców, a dzienna pula nagród przekroczyła 80 tys. złotych.  Gwoździem programu była rywalizacja klaczy arabskich o niezwykle prestiżową Nagrodę Rulera. W tej gonitwie na ogierze Hard Work, wygrał zdecydowany faworyt - dżokej Szczepan Mazur, m.in. zwycięzca zeszłorocznej gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej.

Podczas dekoracji, która odbyła się na padoku, puchary ufundowane przez Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie, wręczali: senator Aleksander Pociej, adw. Paweł Rybiński, przewodniczący Komisji Sportu ORA, oraz przedstawiciele Totalizatora Sportowego i Wyścigów Konnych. Tradycyjne były to trzy nagrody – dla trenera, właściciela klaczy i dżokeja.

Warszawski hipodrom od dwóch lat przeżywa prawdziwy renesans, a zabytkowa trybuna dosłownie pęka w szwach.  Wybudowany w 1939 r., położony niemalże w centrum miasta tor, dziś śmiało może konkurować z francuskim Longchamps czy angielskim Ascot.  To prawdziwa perła architektury polskiej okresu międzywojennego. Cały obiekt jest pełen ciekawych architektonicznych rozwiązań.  Budynek „dżokejki”, w którym odbywał się adwokacki koktajl, należy do jednego z nich.  Wyścigi konne okazały się nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do niezwykle miłego spotkania towarzyskiego. Aby tradycji stało się zadość, obowiązywały stosowne stroje, charakteryzujące się dyskretną sportową elegancją. Niektóre panie ubrane były w kolorowe kapelusze.  To był jeden z najpiękniejszych majowych dni na Służewcu.

We wrześniu Komisja Sportu planuje zorganizowanie już drugiej edycji Gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: adw. Monika Rajska

Komisja Sportu przy ORA w Warszawie


Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email