Adwokaci gotowi na Euro

08.06.2012

Ponad 500 adwokatów wyraziło chęć podjęcia się obrony w sprawach związanych z ewentualnym zakłóceniem porządku wywołanym przez kibiców podczas Euro 2012.

Największym wsparciem służyć będą adwokaci z miast, w których będą odbywać się mecze piłkarskie: w Warszawie będzie ich 100, w Poznaniu 72, we Wrocławiu 60, a w Gdańsku 40. Również w miastach, w których wyznaczono strefy kibica na dyżury zgłosili się adwokaci (m.in. w Bydgoszczy, Łodzi, Rzeszowie, Płocku, Kielcach i Zielonej Górze). Listy z nazwiskami adwokatów, danymi kontaktowymi oraz informacją o znajomości języków obcych zostały przekazane do sądów, prokuratur, policji oraz konsulatów.

W Poznaniu adwokaci będą pełnić dyżury w sądach, a nie jak wcześniej planowano na terenie stadionów. W trakcie meczów dwóch adwokatów będzie do dyspozycji sądu rejonowego w mieście Poznaniu, a w weekendy po 3 adwokatów na każdy sąd rejonowy. W pozostałe dni adwokaci będą dyżurować pod telefonami.

Warszawska Rada Adwokacka 28 maja przeprowadziła specjalne szkolenia, na których adwokaci przypomnieli sobie przepisy dotyczące postępowania z osobami, który popełniły czyny karalne podczas udziału w imprezach masowych, przepisy z postępowania przyspieszonego, ale też regulacje typu gdzie się zaczyna a gdzie kończy płyta boiska. Zajęcia prowadzili adw. Radosław Baszuk, karnista oraz dr Marcin Wojcieszak, były członek PZPN, specjalista od prawa sportowego.

Pomoc oparta będzie na zasadach wprowadzonych kilka lat temu tzw. sądów 24-godzinnych, w związku z czym adwokaci mają opanowaną praktykę w udzielaniu pomocy prawnej w trybie przyspieszonym.

Lista dyżurów w izbie białostockiej

Lista dyżurów w izbie częstochowskiej

Lista dyżurów w izbie bydgoskiej

Lista dyżurów w izbie gdańskiej

Lista dyżurów w izbie kieleckiej

Lista dyżurów w izbie krakowskiej

Lista dyżurów w izbie łódzkiej

Lista dyżurów w izbie poznańskiej

- Sąd Rejonowy Stare Miasto

 - Sąd Rejonowy Nowe Miasto

 - Sąd Rejonowy Grunwald i Jeżyce

Lista dyżurów w izbie płockiej

Lista dyżurów w izbie rzeszowskiej

Lista dyżurów w izbie szczecińskiej

Lista dyżurów w izbie toruńskiej

Lista dyżurów w izbie wałbrzyskiej

Lista dyżurów w izbie warszawskiej

Lista dyżurów w izbie wrocławskiej

Lista dyżurów w izbie zielonogórskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: obrońca, sport, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email