Kometka Cup w Warszawie

Pierwsza edycja Kometka Cup - Turnieju Badmintona i Tenisa Stołowego Izby Adwokackiej w Warszawie odbyła się 7 czerwca  w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „SOLEC”. W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 50 zawodników, część uczestników zagrała w obu konkurencjach. 

Patronat nad turniejem objął adw. Paweł Rybiński, dziekan ORA w Warszawie.  Wyjątkowo licznie dopisali kibice, a wszyscy w przerwach między meczami spędzali miło czas przy grillu.

Choć turniej badmintona zorganizowany był po raz pierwszy, to wysoka frekwencja pozwoliła na rozegranie meczy we wszystkich planowanych kategoriach (gry singlowe, deble i mikst).  Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała Anna Szymańska, była zawodniczka i trenerka, założycielka portalu BADMINTOMANIA.

Wśród Pań w badmintonie triumfowała apl. adw. Joanna Lazer, która zdobyła aż trzy trofea: pierwsze miejsce w singlu Pań, pierwsze miejsce w deblu wraz z Katarzyną Tomaszewską, której później musiała ustąpić pola w mikście.  Katarzyna Tomaszewska w mikście pierwsze miejsce wywalczyła w parze z r.pr. Bartoszem Tomaszewskim, zwycięzcą zawodów w singlu Panów. W grze deblowej Panów zwyciężyła para aplikantów adwokackich: Łukasz Kuźma oraz Mateusz Kolański.

W tenisie stołowym tradycyjnie rywalizowano tylko w grach singlowych.  Zawody w tej konkurencji odbyły się już po raz trzeci.  W singlu Pań bezkonkurencyjna okazała się adw. Monika Grabowska – Dziadak, wielokrotna Mistrzyni Polski oraz uczestniczka programu przygotowań olimpijskich Sydney 2000.   Wśród Panów pierwsze miejsce zajął apl. adw. Piotr Fidura.

Nazwa turnieju „Kometka Cup” wiąże się z anegdotą. Podczas ubiegłorocznego zgromadzenia Izby warszawskiej doszło do polemiki między adw. Krzysztofem Stępińskim – znanym i poważanym przedstawicielem Palestry, a ubiegającym się o fotel dziekana adw. Pawłem Rybińskim.  Obie strony przedwyborczych dysput darzyły się drobnymi uszczypliwościami - traktując je  z dużym przymrużeniem oka i poczuciem humoru. Adw. Stępiński zarzucił adw.  Rybińskiemu, że jego aktywność w samorządzie adwokackim ograniczała się wcześniej do organizowania „turniejów w kometkę”. - „Pomylił się, ponieważ jako przewodniczący Komisji Sportu ORA Warszawa, miałem na swoim koncie wiele różnych sportowych imprez, ale akurat nie w tej dyscyplinie. W kuluarach ostatecznie umówiliśmy się, że nadrobię niedopatrzenie, zorganizuję turniej badmintona, a mec. Stępiński ufunduje nagrodę dla zwycięzcy” – tak o tej historii opowiadał Paweł Rybiński, już jako dziekan, w wywiadzie dla tygodnika "Prawnik", dodatku prawniczego Dziennika Gazety Prawnej.

Adw. Krzysztof Stępiński uroczyście otworzył pierwszą edycję zawodów, a adw. Paweł Rybiński wziął udział w obu konkurencjach.  Obaj panowie ufundowali nagrody – niespodzianki dla zwycięzców w kategoriach singlowych.  Ponoć całkiem niezależnie od siebie, jako główne trofea, wybrali grafiki przedstawiające papugi. Te pamiątkowe nagrody wręczone zostały osobiście przez adw. Pawła Rybińskiego, dziekana i adw. Dominikę Stępińską–Duch, wicedziekan ORA w Warszawie.

Partnerami wydarzenia byli: portal badmintomania.pl, wydawnictwa Wolters Kluwer i CH Beck, Szkoła Prawa Procesowego Ad Exemplum, Coty Polska, 19 Dzielnicy Sztuki, Mody & Urody oraz PAKO LORENTE.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i fantastyczną atmosferę podczas Turnieju.

Zapraszamy na II edycję za rok!

Tekst: adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki ORA Warszawa

Zdjęcia: badmintomania.pl 

WYNIKI:

BADMINTON:

Panowie:

Singiel:

I miejsce – r. pr. Bartosz Tomaszewski

II miejsce – Maciej Szczygielski

III miejsce – r. pr. Marcin Eckert

Debel:

I miejsce – apl. adw. Łukasz Kuźma/ apl. adw. Mateusz Kolański

II miejsce – apl. adw. Marcin Zarzycki/ apl. adw. Grzegorz Niebudek

III miejsce – adw. Tomasz Karnkowski/ adw. Tomasz Dziadak

Panie:

Singiel:

I miejsce – apl. adw. Joanna Lazer

II miejsce – apl. adw. Marta Sołtys

III miejsce – r. pr. Małgorzata Lenda

Debel:

I miejsce – apl. adw. Joanna Lazer/Katarzyna Tomaszewska

II miejsce – apl. adw. Magdalena Treihel/ apl. adw. Olga Korbowy

III miejsce – adw. Izabella Kossakowska – Karnkowska/ adw. Monika Grabowska – Dziadak

Mixt:

I miejsce – Katarzyna Tomaszewska/ r. pr. Bartosz Tomaszewski

II miejsce – apl. adw. Joanna Lazer/Maciej Szczygielski

III miejsce – r. pr. Marcin Eckert/ adw. Marta Tomkiewicz

TENIS STOŁOWY:

Panowie:

I miejsce – apl. adw. Piotr Fidura

II miejsce – adw. Ireneusz Rotko

III miejsce – apl. adw. Piotr Chmielewski

Panie:

I miejsce – adw. Monika Grabowska - Dziadak

II miejsce –adw.  Izabela Kossakowska - Karnkowska

III miejsce – adw. Anna Rykowska

 

 

Tagi: ORA, sport