Mec. Stanisław Kłys wyróżniony przez Piwnicę pod Baranami

- Pasjonat konkretu. Jego autorytet wynika nie tylko ze zdolności do podejmowania istotnych i ważnych decyzji, ale i poczucia odpowiedzialności za nie. Wybitny znawca muzyki - to cechy, które artyści legendarnej, krakowskiej Piwnicy pod Baranami doceniają w adw. Stanisławie Kłysie. Z tego powodu przyznali Panu Mecenasowi tytuł: "Przyjaciela Piwnicy pod Baranami, Kawalera Piwnicznego Orderu Złotego Runa".

Adw. Stanisław Kłys, członek NRA, odebrał wyróżnienie 7 września br.,w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas uroczystego koncertu Piwnicy pod Baranami otwierającego sezon 2014-2015 r. Artyści Piwnicy goszczą w teatrze im. Słowackiego raz w roku, w rocznicę urodzin Piotra Skrzyneckiego - założyciela kabaretu. Tradycyjnie, koncert odbył się przy pełnej widowni, która nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

Piwnica pod Baranami od początku swojego istnienia jest silnie związana ze środowiskiem adwokackim. Szczególnie więzi te umacniała adw. Janina Ruth Buczyńska, patronka Klubu Adwokata w Krakowie. To właśnie mec. Buczyńska wraz z mec. Kłysem bronili artystów Piwnicy pod Baranami w czasie stanu wojennego. Kabaret w tym roku obchodzi 59. rocznicę istnienia. Jest to ewenement na skalę światową. Piotr Skrzynecki powiedział o Piwnicy: "Jesteśmy wysepką w morzu: bestialstwa, szarzyzny, głupoty, łajdactwa, cynizmu, nietolerancji i przemocy". Do dzisiaj, do ciasnych pomieszczeń kabaretu przybywają tłumy, aby po raz kolejny usłyszeć m.in. hymny Piwnicy - "Akt abolicji", "Przychodzimy, odchodzimy", "Ta nasza młodość" czy "Dezyderatę".

Występu artystów Piwnicy nie zabraknie też podczas zbliżających się Czwartych Dni Kultury Adwokatury Polskiej, które odbędą się w tym roku w dniach 20-23 listopada. O szczegółach programu poinformujemy wkrótce.

Panu Mecenasowi serdecznie gratulujemy wyróżnienia. 

Tagi: nagroda