Bydgoszcz: debata pt. "Czy prawo nas jeszcze chroni?"


Jak obecnie wygląda sytuacja prawna Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego? Czy w Polsce jeszcze możemy mówić o trójpodziale władzy? Czy obywatel ma jeszcze prawo do korzystania ze swych konstytucyjnych uprawnień? Jakie zmiany nastąpiły w sądownictwie, po zmianie ustawy o ustroju sądów podporządkowanym ministrowi sprawiedliwości? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci z ORA Bydgoszcz: adw. Michał Bukowiński oraz adw. Eryk Cygan podczas debaty 14 listopada w bydgoskim Ratuszu. 

Z inicjatywy Stowarzyszenia Bydgoskie Forum Obywatelskie, raz w miesiącu, we wtorki o godz. 18.00 w sali sesyjnej bydgoskiego Ratusza przy ul. Jezuickiej 1, organizowane są spotkania pod nazwą Wolne Sesje Obywatelskie, w trakcie których mieszkańcy rozmawiają o tym, co ich porusza, dotyka, inspiruje czy oburza.

Idea przewodnia spotkań brzmi: "Jeśli nie znajdujemy konsensusu – szukamy przynajmniej sensu i zrozumienia." Organizatorzy Wolnych Sesji Obywatelskich wyrażają przeświadczenie, że już samo dyskutowanie łączy, nawet jeśli uczestnicy debaty rozejdą się nieprzekonani.

VI Wolna Sesja Obywatelska odbędzie się pod hasłem: "Obywatel ma prawo do prawa. Czy prawo nas jeszcze chroni?" i wezmą w niej udział przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 


Wtorek, 14 listopada 2017, sala sesyjna bydgoskiego Ratusza, ul. Jezuicka 1, godz. 18.00.


Szczegółowe informacje pod linkiem: (zobacz link)


Tagi: debata, reforma sądownictwa