Ruszyła kampania informacyjna "Adwokat pomaga"


Adwokatura rozpoczęła kolejną kampanię informacyjną. Pod wspólnym hasłem “Adwokat Pomaga” mieszczą się dwie akcje. Poruszają one tematy życia codziennego, ukazują sytuacje, które mogą spotkać każdego z nas. 

Kampania to jeden z projektów realizowanych przez Komisję Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej NRA. 

Film “Adwokat dla zatrzymanego” to pierwsza z akcji, powstała w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia dotyczące postępowania funkcjonariuszy policji w stosunku do zatrzymanych. Ma ona na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu, że każda osoba zatrzymana ma prawo do adwokata. Przebieg pierwszych czynności z udziałem zatrzymanego bardzo często przesądza o losach całego postępowania. Warto znać swoje prawa i z nich korzystać. Nawiązanie kontaktu z adwokatem przy pierwszych czynnościach procesowych ma ogromny wpływ na pozycję osoby zatrzymanej w całym postępowaniu.

W ramach kampanii przewidziane są kolejne spoty, przedstawiające sytuacje, w których pierwszy kontakt z adwokatem jest kluczowy. Organizatorzy planują także cykl postów, w których główną rolę odegrają porady ukazujące kiedy i w jaki sposób można skorzystać z usług adwokata.

Pierwszy spot dostępny jest pod linkiem: http://tnij.at/179493

Tagi: kampania, prawo do adwokata, zatrzymany