Adw. Trela: potrzebne są działania ułatwiające wykonywanie zawodu adwokata

Trzeba podjąć działania, które ułatwią wykonywanie zawodu adwokata - powiedział adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA w rozmowie z red. Tomaszem Pietrygą w programie #RzeczoPrawie. 

Podczas wywiadu, adw. Jacek Trela odpowiada na pytanie, dlaczego startuje na funkcję prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej na kadencję 2016-2020.  - Mam duże doświadczenie - dziekana izby warszawskiej i sześciu lat bycia wiceprezesem Naczelnej Rady Adwokackiej - powiedział. Jego zdaniem, to były dobre lata dla Adwokatury. Wśród nowych wyzwań wymienił największe z nich, czyli liczebość. Obecnie jest ponad 25 tys. adwokatów i aplikantów adwokackich, a to wymaga nowych działań, które ułatwią podejmowanie zawodu. - Mamy regulacje wewnętrzne - regulamin wykonywania zawodu czy kodeks etyki, które zawierają zbędne ograniczenia w konkurencji na rynku - uważa adw. Trela. 

Odpowiadając na pytanie o możliwość połączenia zawodów adwokatów i radców prawnych, kandydat na prezesa NRA stwierdził, że w obu środowiskach nie widzi ani takiej potrzeby, ani woli.

 

(zobacz cały wywiad z adw. Jackiem Trelą)