Ruszyła druga edycja Bitwy Prawnej

„Zostaw ten telefon” – to hasło drugiej już Bitwy Prawnej, w której hiphopowcy  łączą swoje talenty muzyczne z tekstami o tematyce prawniczej.

Podczas tegorocznej edycji muzycy będą przestrzegać przed używaniem telefonu w czasie prowadzenia samochodu.

W tym roku akcja będzie mieć nieco inny charakter niż poprzednio. W Internecie w najbliższych tygodniach będą odsłaniane kolejne klipy z przebiegu wydarzeń – od wypadku drogowego, spowodowanego przez korzystanie z telefonu przez kierującego, po rozprawę sądową. W każdym spocie losy bohaterów będzie opowiadało dwóch raperów. Akcję promuje i wprowadza w historię znany muzyk - Czeski - z utworem „Męstwo”. Teledysk zamieszczony został kilka dni temu na profilu Bitwy Prawnej na Facebooku i do tej pory miał 200 tys. wyświetleń.

Bitwa Prawna to program, który ma na celu propagowanie dobrych wzorów zachowań, wykorzystując do tego popularne wśród młodych ludzi dźwięki hip hopu. W pierwszej edycji pomysłodawcy projektu przestrzegali przed zgubnym połączeniem alkoholu/narkotyków z jazdą samochodem. Akcja podzielona była na trzy części - kampanię społeczną, konkurs dla hiphopowców oraz tytułową bitwę prawną dla mistrzów freestyle'u, która odbyła się 26 czerwca 2015 r. w Zabrzu.

Pomysłodawcami akcji są adw. Roman Kusz, przewodniczący komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA i adw. Grzegorz Prigan z izby adwokackiej w Opolu.

Zapraszamy do śledzenia Bitwy na naszej stronie i na https://www.facebook.com/bitwaprawnapl/

Patronat nad akcja objął Dziennik Gazeta Prawna. Głównym sponsorem jest PZU.

    

Tagi: komisja, NRA