Certyfikaty zawodowego ubezpieczenia OC adwokatów

Na początku roku wszystkim adwokatom wznawiane są obowiązkowe ubezpieczenia OC. Zgodnie z Umową Generalną między NRA a PZU SA i TUIR Warta SA, proces ten przebiega automatycznie i jeśli adwokat nie zdecyduje o zmianie sumy ubezpieczenia, polisa jest wznawiana na tych samych warunkach co w mijającym roku ubezpieczeniowym.

To ostatni moment, aby zastanowić się nad zmianami w polisie zawodowej. Wiąże się on z terminem wysłania przez PZU certyfikatów potwierdzających zawarcie obowiązkowego OC.

Wysyłka jest realizowana tylko raz w roku, dlatego warto zaktualizować dane, ponieważ certyfikat będzie służył przez następne 12 miesięcy.

Każdy adwokat, który planuje zmienić sumę gwarancyjną ubezpieczenia lub np. zmienić adres prowadzonej działalności, powinien zgłosić to firmie iExpert.pl, odpowiedzialnej za obsługę ubezpieczeń zawartych w Umowie Generalnej do 31 stycznia 2016 r. tj. do dnia, w którym dane muszą zostać przekazane ubezpieczycielowi.

Wystarczy wypełnić deklarację (pobierz druk deklaracji) i wysłać skan e-mailem na adres: adwokat@iexpert.pl  Oryginał należy wysłać pocztą do właściwej ORA. 

Wysyłka jest realizowana do 30 dni od daty otrzymania aktualnej bazy od iExpert.pl. Certyfikaty powinny więc trafić do adwokatów najpóźniej na początku marca.  

Wypełniając deklarację warto pamiętać, że jednocześnie można wyrazić zgodę na otrzymanie Karty Klienta PZU, uprawniającej do 10% zniżki na prywatne ubezpieczenia majątkowe.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z okręgowymi radami adwokackimi lub przedstawicielem iExpert.pl:  Lidia Rumianek tel. 882 024 303; 22 646 42 42 

Tagi: ubezpieczenia