Świąteczny numer "Palestry" z projektem strategii Adwokatury


Projekt strategii Adwokatury opisany przez adw. prof. Macieja Gutowskiego i adw. prof. Piotra Kardasa znalazł się w nowym, świątecznym numerze "Palestry".

W numerze ponadto artykuły dotyczące zmian w Kodeksie cywilnym oraz tekst polemiczny adw. prof. Antoniego Bojańczyka pt. Jak nie zmieniać prawa albo o „nowym nowym” dowodzeniu przed sądem apelacyjnym.

W stałych rubrykach przegląd orzecznictwa, pytania prawne, teksty historyczne, recenzje książek i relacje z konferencji oraz seminariów. 

W numerze znalazły sie także relacje z posiedzenia plenarnego Naczelnej Rady Adwokackiej, z posiedzeń Prezydium NRA oraz z jubileuszu 25-lecia Niezależnej Czeskiej Adwokatury. 

W szpaltach pamięci wspomnienie o adw. Monice Zbrojewskiej (zmarłą w 2015), adw. Antoni Iwanowskim (1912-2006) i adw. dr. Stefanie Kosińskim (1909-1991).

Okładkę "Palestry" zdobi Kapliczka Najświętszego Serca Jezusowego na Jaszczurówce, wg projektu Stanisława Witkiewicza. W 2015 r. przypada setna rocznica śmierci twórcy stylu zakopiańskiego.

Zachęcamy do lektury (zobacz zapowiedź numeru na stronie Palestry)

Tagi: Palestra