Promocja nowej książki adw. Agnieszki Metelskiej 20 listopada

"Ślad" to tytuł nowej książki adw. Agnieszki Metelskiej. Spotkanie promocyjne, na które zaprasza Wydawnictwo Nowy Świat, odbędzie się 20 listopada w Klubie Adwokata w Warszawie. 

W ramach spotkania promocyjnego przewidziano też wieczór poezji i muzyki. Wiersze czytać będzie Maria Mamona, przy fortepianie zasiądzie Barbara Mroczkowska. Spotkanie poprowadzi Kamil Witkowski. 

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 20 listopada o godz. 18.00 w Klubie Adwokata al. Ujazdowskie 49 w Warszawie. 

Agnieszka Ostrowska-Metelska jest absolwentką Wydziału Prawa UW i Podyplomowego Studium Dziennikarskiego. W czasach studenckich związana była z grupą literacką „Stajnia” i teatrem studenckim w Hybrydach. W latach 70., 80. i 90. była reportażystką, współpracowała z wieloma tytułami. Jest autorką zbioru wywiadów „Szukanie puenty życia” (1991), „Gdzie diabeł nie może” (wspólnie z Ewą Nowakowską 1992) oraz tomiku poezji „Pamięć” (2008). W 1996 roku jej reportaże złożyły się na książkę „Pokuta po polsku”. Gdy w kraju zaczął „kurczyć się” rynek reportażu, wróciła do studiowania prawa. W 1994 roku zdała na aplikację adwokacką. Dziś prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, była rzecznikiem prasowym przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Wydała książkę o procesach politycznych „Adwokatura warszawska w latach nadziei i przełomu (1956-2009)”.