Świetny debiut literacki Weroniki Murek, aplikantki adwokackiej


"Uprawa roślin południowych metodą Miczurina" to debiut literacki Weroniki Murek, aplikantki adwokackiej z izby katowickiej. Książka spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem krytyków i czytelników. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne. 

"Witajcie w świecie nieokiełznanej wyobraźni i nieskrępowanej swobody literackiej. Oto bohaterowie z piekła rodem, balansujący na granicy jawy i snu, życia i śmierci. Kasztaniarz i kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety. W oszalałym świecie nikogo nie dziwi podwieczorek zapoznawczy dla zmarłych ani teatrzyk oświaty sanitarnej. Weronika Murek niczym nadworny kuglarz słowa miesza style literackie i zwodzi zmysły czytelnika. Doskonała odskocznia od szarości dnia powszedniego" - tak Wydawnictwo Czarne zachęca do lektury książki, która została okrzyknięta najciekawszym od lat debiutem. Autorka chwalona jest za język, styl i surrealizm. 

Autorka jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, aplikantką adwokacką. Zajmuje się także recenzjami teatralnymi.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.