Gonitwa na Służewcu

W słoneczny dzień, 20 października br., na Torze Służewiec, odbyła się II Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackich Izby Warszawskiej.

Impreza organizowana jest przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, pod patronatem warszawskiego posła Michała Szczerby, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, oraz we współpracy z Oddziałem Wyścigów Konnych Totalizatora Sportowego S.A. Aplikantów swoją obecnością zaszczycił adw. Ziemisław Gintowt, dziekan ORA w Warszawie.

Była to jedna z ośmiu sobotnich gonitw o łączną pulę ok. 100 tys. zł, w których wystartowało ponad 80 wierzchowców. O godz. 14:30 bomba poszła w górę po raz szósty tego dnia – II Gonitwa o Puchar Aplikantów na dystansie 1800 m rozpoczęła się od narzucenia solidnego tempa przez konia Bajtar – typowanego jako faworyta. O prowadzenie walczyły także Hinton oraz Illinois. Najlepiej jednak finiszował mocno obstawiany Bajtar, który pod Viktorem Popovem pewnie wygrywał gonitwę. Hinton długo bronił drugiego miejsca, jednak w końcówce przegrał z Tyberiuszem. Czwarta przybiegła Heaven Can Wait.

W dekoracji na padoku uczestniczyli: adw. Ziemisław Gintowt, dziekan ORA w Warszawie, adw. Paweł Rybiński, przewodniczący Komisji Sportu ORA, poseł Michał Szczerba oraz aplikanci adwokaccy: Bartłomiej Pięta i Adam Hać. Dżokejowi Victorowi Popov oraz trenerowi i hodowcy konia wręczono puchary ufundowane przez radę, a zwycięski Bajtar został udekorowany elegancką derką z logo Adwokatury.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 aplikantów z izby warszawskiej wraz z rodzinami i dziećmi. Wyścigi konne po raz kolejny okazały się nie tylko wspaniałym wydarzeniem sportowym, ale również okazją do niezwykle miłego spotkania towarzyskiego. Aby tradycji stało się zadość, obowiązywały stosowne stroje, charakteryzujące się dyskretną elegancją. Dzięki uprzejmości gospodarza – Totalizatora Sportowego S.A. – aplikanci otrzymali zaproszenia do loży honorowej na pierwszym piętrze nad tzw. „dżokejką”, skąd roztacza się wyjątkowa panorama hipodromu z widokiem na stolicę.

Warszawski hipodrom od zeszłego roku przeżywa prawdziwy renesans, a tegoroczny sezon został przedłużony aż do połowy listopada. Tor Służewiecki powstał tuż przed wojną i był wówczas jednym z najnowocześniejszych tego rodzaju obiektów w Europie. Wpisany do rejestru zabytków, do dziś z pewnością pozostał jednym z najpiękniejszych.

adw. Monika Rajska

 Zdjęcia: adw. Michał Biedka

Tagi: ORA, sport