Jubileuszowy Turniej Wymiaru Sprawiedliwości

Dziesiąta edycja turnieju odbędzie się 23 listopada 2012 r. w Chorzowie.

Osiem drużyn, reprezentujących zawody prawnicze – adwokatów, sędziów, prokuratorów i notariuszy – spotka się o godz. 15.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Granicznej 93.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. W skład pierwszej wejdą drużyny Sądu Rejonowego w Bytomiu, Sądu Okręgowego w Katowicach, Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz drużyna Ministerstwa Sprawiedliwości. W grupie drugiej znajdą się drużyny Izby Notarialnej w Katowicach, Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Izby Adwokackiej w Katowicach oraz Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. Zespoły, które zwyciężą w swoich grupach spotkają się w wielkim finale.

Puchar fair play turnieju ufundował minister Jarosław Gowin, natomiast puchary dla trzech najlepszych drużyn – prezes Naczelnej Rady Adwokackiej za zajęcie I. miejsca, prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach za zajęcie II. miejsca oraz dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach za zajęcie III. miejsca.Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najlepszego bramkarza i zawodnika.

W tym roku tytułu bronią śląscy adwokaci, a wśród faworytów wymieniana jest drużyna Ministerstwa Sprawiedliwości.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Katowice oraz Dziennik Zachodni.

Wstęp dla kibiców jest wolny.

Czytaj: harmonogram rozgrywek