X Jubileuszowy Piłkarski Turniej Wymiaru Sprawiedliwości

Futbolowe rozgrywki pomiędzy zawodnikami reprezentującymi zawody prawnicze odbyły się 23 listopada.

W turnieju, który miał miejsce w hali kompleksu sportowego „Hajduki” chorzowskiego Morisu, wzięło udział 8 drużyn podzielonych w drodze losowania na dwie grupy. Wśród piłkarzy nie zabrakło adwokatów, sędziów, prokuratorów i notariuszy. Byli również reprezentanci Ministerstwa Sprawiedliwości.

W tym roku tytułu bronili śląscy adwokaci. Mimo wielkiego zaangażowania i zaciętej walki adwokaci ulegli drużynie Sądu Okręgowego w Katowicach, zajmując w turnieju drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła drużyna Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, a czwarte zdobyła drużyna Sądu Rejonowego w Bytomiu.

Inicjatorem i pierwszym organizatorem turnieju był sędzia Andrzej Czaputa. Tegoroczny turniej był jubileuszowy, bo X-ty i za te dziesięć lat wspaniałej organizacji, sędzia Andrzej Czaputa otrzymał nagrodę specjalną. Wręczono również nagrodę fair play, ufundowaną przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina, która tym razem przypadła dzielnie walczącej drużynie Notariatu. Nagrodzono również najlepszego bramkarza i piłkarza turnieju. Najlepszemu piłkarzowi nagrodę wręczył Dariusz Gęsior, były piłkarz reprezentacji Polski.

Jak zwykle turniejowi towarzyszyła świetna atmosfera, która sprzyjała dobrej zabawie zarówno zawodników jak i licznie zgromadzonej publiczności. Turniej objęty był patronatem medialnym przez Telewizję Katowice oraz Dziennik Zachodni.

Tagi: sport