Zwierzyniec 2012

W dniach 7 do 10 czerwca 2012 roku odbyło się - organizowane przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie - szkolenie adwokackie połączone z V Ogólnopolskim i XIII Izby Adwokackiej w Lublinie rajdem rowerowym „Zwierzyniec 2012”.

W tym roku gościliśmy w Zwierzyńcu – perle Roztocza.

Ogólnie udział wzięło 60 uczestników w tym członkowie Naczelnej Rady Adwokackiej w osobach adw. Władysława Finiewicza, adw. Stanisława Estreicha, przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA oraz adw. Piotra Sendeckiego, dziekana ORA w Lublinie, a także adwokaci Izb Adwokackich w Lubinie, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Częstochowie, Opolu, Kielcach, Łodzi oraz Poznaniu.

Trasy tegorocznego rajdu rowerowego biegły przez przepiękne i malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz Równiny Biłgorajskiej. Przejeżdżaliśmy m. in. poprzez rezerwat „Florianka”, Górecko Stare i Kościelne. Odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej, których na Roztoczu nie brakuje, w tym wieś Sochy, w której 1 czerwca 1943 roku niemieckie wojska wymordowały ponad 200 mieszkańców wsi, w tym kobiety i dzieci w odwecie za pomoc partyzantom.

Pogoda generalnie dopisywała, a najtwardsi uczestnicy pokonali łącznie po około 200 km. Uczestnicy brali też udział w spływie kajakowym malowniczą rzeką Wieprz.

Na uwagę zasługuje też wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji piłkarskiej w meczu otwarcia „Euro 2012”.

Należy podkreślić, iż takie wydarzenia wybitnie służą pełnej integracji środowiska adwokackiego, są polem wymiany poglądów i doświadczeń poszczególnych adwokatów i aplikantów adwokackich oraz wspaniale łączą funkcję edukacyjną z rekreacyjno-sportową.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejne szkolenie połączone z już VI Ogólnopolskim i XIV Izby Adwokackiej w Lublinie rajdem rowerowym, który odbędzie się w terminie od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku, oczywiście na Roztoczu.

adw. Cezary Lipko

adw. Paweł Suskiewicz

Tagi: sport, szkolenia