Adw. Zbigniew Cichoń nagrodzony za zasługi prorodzinne

Adwokat Zbigniew Cichoń odebrał nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego za zaangażowanie na rzecz rodzin w Polsce.

- Wszyscy wiemy, jak pan mecenas broni prawdy, sprawiedliwości jednostki, wspólnoty i rodziny, która realizuje Boże prawo. – powiedział bp Jan Szkodoń, krakowski biskup pomocniczy, podczas uroczystości wręczenia wyróżnienia, która odbyła się 15 stycznia w auli Politechniki Krakowskiej. Sam laureat nie krył wzruszenia i deklarował, że nagroda ta to zobowiązanie do pracy nad sobą, do dążenia do czegoś większego niż dotychczas.

Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego przyznawana jest przez tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”. Dotychczas w gronie nagrodzonych znalazło się 17 osób, w tym: senator Jan Maria Jackowski, senator Stanisław Kogut, o. Tadeusz Rydzyk oraz bp Stanisław Stefanek.

Adw. Zbigniew Cichoń to znany krakowski adwokat. Wieloletni członek Komisji Praw Człowieka przy NRA, obrońca w procesach politycznych w stanie wojennym. Senator VII kadencji oraz sędzia Trybunału Stanu (w latach 1997-2001 oraz 2005-2007). Współzałożyciel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w archidiecezji krakowskiej oraz wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Prawników.

Panu Mecenasowi składamy serdeczne gratulacje.

Tagi: nagroda