Pomorscy adwokaci polubili magię orientu

18 stycznia br, punktualnie o godzinie 20.00 pomorscy adwokaci wyruszyli w daleką podróż Orient Expressem z gdyńskiego Klubu Bollywood Lounge.

Zgodnie ze zwyczajem impreza karnawałowa, jak co roku, była tematyczna. W tym roku  królowały orientalne klimaty prosto z Indii. Goście przybili odpowiednio ubrani: królowały żywe kolory, bogato zdobione szaty, złota biżuteria, turbany na głowach oraz brzęczące chusty na biodrach. Okazało się, że w lampie Alladyna mieściło się więcej dżinów niż jeden, a hinduski lubią pokazywać twarz.

Muzyka znana głównie z filmów bollywood tj. „Czasem słońce, czasem deszcz”,  czy „ Żona dla zuchwałych” serwowana przez DJ-a prosto z Indii, od razu sprawiła, że parkiet był pełen tancerzy. Stoły uginały się od oryginalnych potraw. Nie mogło zabraknąć m.in.: pierożków samosa, kurczaka Tikka Masala, naleśników dosy, nadziewanych placów papad oraz chlebka chappati.

Dodatkową atrakcją był pokaz zmysłowego, kuszącego i porywającego tańca brzucha wykonany przez profesjonalną tancerkę oraz możliwość wypróbowania jak smakuje fajka wodna – sheesha.

Po takiej zabawie, zapewne nie jedna osoba postanowi wybrać się na daleką wycieczkę na Półwysep Indyjski.

Wielkie podziękowania należą się Komisji Kultury, Sportu i Turystyki ORA w Gdańsku, za pomysł i organizację, w szczególności dla: adw. Agnieszki Derezińskiej–Jankowskiej, adw. Agnieszki Kanawski i adw. Patrycji Wróbel.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w balu, zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Michała Wróbla.

adw. Martyna Mierzejewska

Tagi: ORA