Kampania wyborcza izby warszawskiej

Strona internetowa wyboryadwokackie.pl poszerza swoją funkcjonalność – na portalu wyborczym izby warszawskiej adwokaci mogą zgłaszać swoją kandydaturę na wszystkie funkcje do lokalnych organów samorządowych.

Na stronie pojawiły się zakładki – obok dotychczasowych dla pretendentów na dziekana i członków rady – przeznaczone dla kandydatów na stanowisko prezesa i sędziów Sądu Dyscyplinarnego, przewodniczącego i członków Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Krajowy Zjazd Adwokatury.

Ponadto wśród osób ubiegający się o przejęcie funkcji dziekana izby warszawskiej popularne stały się elektroniczne formy przekonywania: przedwyborcze personalne strony internetowe, blogi oraz aktywność na portalach społecznościowych.

Wszelkie elektroniczne formy kampanii mają na celu ułatwienie głosującym zapoznanie się z sylwetkami kandydatów oraz ich programem wyborczym, a także stworzenie możliwości kontaktu poprzez m.in. zadawanie pytań online. W ten sposób adwokaci mogą też zgłaszać swoją chęć kandydowania i informowania o pomysłach i planach dotyczących funkcjonowania izby.

 

Tagi: ORA