Nowe funkcjonalności strony nra.pl

Dziś, po krótkiej, ale dostrzeżonej w środowisku przerwie ruszyła – lekko odświeżona graficznie – strona Naczelnej Rady Adwokackiej. Od graficznych ważniejsze były bowiem dla nas zmiany funkcjonalne. Nie tylko uporządkowaliśmy linki. Wprowadzamy nową, ważną funkcjonalność. Uruchomiliśmy bowiem WYSZUKIWARKĘ PRZEPISÓW ADWOKACKICH.

Strona www.nra.pl to miejsce, w którym w łatwy sposób, po różnych kryteriach wyszukiwania, znaleźć będzie można nie tylko powszechnie obowiązujące przepisy dotyczące spraw Adwokatury. To miejsce, w którym zamieszczane będzie również nasze wewnętrzne prawo: uchwały Krajowego Zjazdu Adwokatury, uchwały Naczelnej Rady Adwokackiej, uchwały Prezydium NRA. Chcielibyśmy, aby znalazły się tu również ważne uchwały organów izb, czy nawet istotne stanowiska komisji działających przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Po to byśmy wszyscy mieli miarodajne i wygodne źródło informacji o wiążącym nas – także tym wewnętrznym - prawie.

Jak zawsze początki mogą okazać się trudne. Pracujemy nad tym, aby baza była jak największa. Na bieżąco uzupełniać będziemy więc listę dokumentów nie tylko o nowe uchwały, ale także o te obowiązujące, ale podjęte dawno, dawno temu (by nie napisać: zapomniane). A w razie zmian, nieaktualne przepisy trafią do archiwum, by nic z naszej bazy nie zginęło.

Kolejną zmianą, jaka w najbliższym czasie jeszcze przed nami, to uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej Naczelnej Rady Adwokackiej. To zadanie jest już na ukończeniu. Ale by nie wstrzymywać działania strony Naczelnej Rady Adwokackiej, zdecydowaliśmy się już dziś oddać do Państwa użytku.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie co do działania odświeżonej strony, które prosimy przesyłać na adres: biuro.prasowe@nra.pl

adwokat Rafał Dębowski

przewodniczący Komisji Komunikacji Społecznej NRA

Tagi: NRA