Niebawem minie termin rejestracji udziału w turnieju Moot Court

W drugiej edycji Moot Court – Turnieju Sądowego Konstytucyjnych Praw i Wolności udział wezmą drużyny studentów prawa i aplikantów adwokackich. Rozgrywki turniejowe będą się toczyć równolegle w dwóch niezależnych od siebie ligach – studenckiej i aplikanckiej, jednak w oparciu o ten sam kazus.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Patronat nad wydarzeniem objął Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelna Rada Adwokacka.

„Wielki Brat w twoim samochodzie” – to fikcyjna ustawa, przygotowana do celów przeprowadzenia turnieju. Ustawa wprowadza obowiązek wyposażenia każdego samochodu lub motocykla w elektroniczne urządzenie, które automatycznie donosi odpowiednim organom informacje o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Turniejowa symulacja postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszej kolejności etap pisemny, polegający na przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego kwestionującego przyjęte rozwiązania ustawowe, a następnie odpowiedzi na taki wniosek. Najlepsze drużyny wyłonione w drodze etapu pisemnego zakwalifikują się do etapu ustnego. W symulacjach rozpraw członkowie zespołów wcielą się w role uczestników postępowania przed Trybunałem.

Więcej informacji, w tym kazus turniejowy, regulamin, kalendarz turnieju oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie  http://www.stowarzyszenieholda.pl

Termin rejestracji drużyn mija 15 grudnia 2013 r. Do każdej z lig – studenckiej i aplikanckiej przyjęte zostaną 32 drużyny.

Zobacz: plakat

Tagi: NRA, zaproszenie, konkurs, trybunał