Zmiany limitów zwolnień od posiadania kas fiskalnych

13.12.2012

Poniżej publikujemy komunikat Prezydium NRA na temat nowych zasad prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.


Komunikat Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie kas rejestracyjnych i zmiany podatku VAT


Prezydium NRA informuje, że z dniem 1 stycznia 2013 roku wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 29 listopada 2012 r. (Dz.U. z 11.12.2012 poz. 1382) w sprawie zmian w obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Zgodnie z tą zmianą zwolnienie obejmuje tych podatników, których obroty – na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych – nie przekraczają 20 tysięcy złotych w skali roku.  

Zgodnie z przepisami przejściowymi wprowadzane w rozporządzeniu proporcjonalne obliczenie obrotów nie będzie stosowane w przypadku podatników, którzy rozpoczęli działalność i sprzedaż w 2012 r. – będzie ich obowiązywać limit w wysokości 20 tysięcy złotych bez względu na okres prowadzonej w 2012 roku działalności.

Dodatkowo podatnicy, którzy korzystali ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania do dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia (tj. do dnia 1 stycznia 2013 r.) oraz nie będą mieli prawa do dalszego korzystania z tego zwolnienia na podstawie nowych regulacji są zobligowani do rozpoczęcia ewidencjonowania z dniem 1 marca 2013 r.

czytaj szczegóły

Tagi: ministerstwo, kasy

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email