Wschodzące gwiazdy prawa

05.12.2012

Młodzi, zdolni, ambitni – tak pokrótce można opisać laureatów nagrody Rising Stars przyznawanej przez Dziennik Gazetę Prawną i LexisNexis. W tym roku, zaszczytne pierwsze miejsce zajęła adw. Justyna Szpara z kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy.

Drugie miejsce w rankingu zajął adw. Sebastian Pietrzak, do niedawna związany z kancelarią Domański, Zakrzewski, Palinka, a obecnie planujący otwarcie własnej kancelarii.

Spośród 200 kandydatów zgłoszonych wcześniej przez kancelarie, kapituła, w której zasiada m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, wyłoniła 30 najlepszych, którzy wyróżniają się swoją postawą, zdolnościami i osiągnięciami zawodowymi.

W rankingu znaleźli się młodzi prawnicy (do 35 roku życia), którzy wykazali się ponadprzeciętną pracowitością, ogromną wiedzą, znajomością języków obcych, aktywnością zawodową w kraju i na arenie międzynarodowej, chęcią stałego dokształcania, a także kreatywnym i nieszablonowym myśleniem. Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej i przewodnicząca kapituły, podkreśliła, że jury poszukiwało prawników innowatorów, szczególnie wyczuwających trendy rynkowe i udzielających się społecznie.

Uroczystość ogłoszenia zwycięzców rankingu Rising Stars odbyła się 29 listopada br. Naczelną Radę Adwokacką reprezentował adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Tagi: konkurs, prawnik

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email