Spotkanie Metropolity Katowickiego z adwokatami

27.01.2012

Po raz pierwszy, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach miała zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolitę Katowickiego.

Na zaproszenie dziekana Romana Kusza, ksiądz arcybiskup zawitał w śląskiej palestrze 26 stycznia 2012 b.r.

Spotkanie noworoczne z Metropolitą Katowickim odbyło się już po raz dziewiętnasty – w poprzednich latach przybywał z wizytą Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń.

Dziekan, witając zacnego gościa, podkreślił jak wielką wagę adwokaci przywiązują do tradycji takich spotkań. Podkreślił szczególną rolę zawodu adwokata na tle innych zawodów prawniczych. Wskazał, że adwokaci zawsze stają po stronie praw i wolności człowieka, którego reprezentują w gąszczu przepisów prawa przed potęgą czasami bezwzględnych mechanizmów państwa.

Ksiądz arcybiskup powiedział, że rozumie znaczenie zawodu adwokata i wspomniał w tym miejscu czas stanu wojennego i nieocenioną pomoc śląskich adwokatów dla prześladowanych robotników.

Dziekan Jerzy Pinior wskazał na wieloletnią tradycję szkoleń aplikantów adwokackich z prawa kanonicznego, które spotyka się z rosnącym zainteresowaniem.

Ksiądz arcybiskup podziękował adwokatom za to co na co dzień robią dla zwykłego człowieka, podkreślając zrozumienie dla trudów wykonywanego zawodu i życzył im powodzenia w wypełnianiu społecznej misji.

Adw. Roman Kusz

Dziekan ORA w Katowicach

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email