Spór o chorobę obrońcy na łamach „In Gremio”

30.11.2012

Konflikt pomiędzy środowiskiem sędziowskim i adwokackim, do jakiego doszło w Szczecinie, jest kolejną pożywką dla większości żądnych sensacji mediów. Dlatego ważne jest, aby współpraca pomiędzy adwokatami, sędziami i prokuratorami była transparentna, oparta na zdrowej solidarności zawodowej – powiedział adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, dla pisma „In Gremio”.

Najnowszy numer dwumiesięcznika szczecińskich środowisk prawniczych rozpoczyna się tematem sporu o chorobę obrońcy, który został nawiązany w związku ze sprawą szczecińskiej pani mecenas, która zwróciła się o odroczenie rozprawy z powodu choroby.

W listopadowo-grudniowym „In Gremio” przeczytamy także o prawie najmu w przypadku wystąpienia wspólnika ze spółki cywilnej (tekst autorstwa adw. Moniki Matusz-Michny i adw. Małgorzaty Zielińskiej) oraz o wykorzystaniu systemów informatycznych w postępowaniu egzekucyjnym (temat referuje komornik sądowy Jacek Pałka). Dr Agnieszka Choduń porusza nowe zagadnienia w związku z używaniem języka polskiego „na wokandzie” – próbuje odpowiedzieć na pytanie jak nazwać osoby wnoszące skargę, zażalenie i odwołanie.

Redakcja „In Gremio” nie zapomina o wydarzeniach sportowo-integracyjnych. W tym numerze przeczytamy relację i obejrzymy zdjęcia ze spartakiady prawników oraz z adwokackiego rajdu nordic walking.

Tagi: publikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email