Prof. Philippe Sands w Krakowie

23.03.2012

2 kwietnia br. w krakowskim Instytucie Allerhanda będzie gościł prof. Philippe’a Sandsa. Profesor wygłosi wykład pt. „Od norymberskiego procesu Hansa Franka do Międzynarodowego Trybunału Karnego: wpływ Lauterpachta, Lemkina i Uniwersytetu Lwowskiego na kształtowanie się prawa międzynarodowego”.

Prof. Philippe Sands jest jednym z najwybitniejszych światowych ekspertów prawa międzynarodowego. Występuje w sprawach toczących się przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości oraz przed innymi sądami międzynarodowymi, a ponadto pracuje jako arbiter międzynarodowy. W Instytucie Allerhanda opowie o swojej nowej książce pt, „The Child that Stands Alone ”, która opisuje wyłanianie się podczas procesów norymberskich koncepcji „przestępstw przeciwko ludzkości” oraz „ludobójstwa”.

Spotkanie, które  rozpocznie się o godz. 18:30 w siedzibie Instytutu Allerhanda przy Placu Sikorskiego 2/7 w Krakowie, organizowane jest w ramach cyklu Allerhand Lecture Series. Poruszone zostaną zagadnienia z zakresu prawa i ekonomii. Po wykładzie będzie czas na dyskusję z prelegentem. Wykład oraz dyskusja prowadzone będą w języku angielskim.

Udział w Allerhand Lecture Series jest nieodpłatny jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uczestnictwo należy zgłosić wypełniając formularz, który znajduje się na stronie internetowej Instytutu.

Czytaj: informacje o wykładzie

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Tagi: zaproszenie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email