Nowe oblicze Midy

29.02.2012

Od dzisiaj miesięcznik „Mida – magazyn dla prawników” będzie się ukazywał wyłącznie w formie elektronicznej. Nowy portal dla prawników można znaleźć na stronie www.e-mida.pl Naczelna Rada Adwokacka jest partnerem projektu.

Czytelnicy przyzwyczajeni do charakterystycznej szaty graficznej i stałych felietonistów, nie zawiodą się. Dla Midy w dalszym ciągu piszą m.in. adw. Jacek Dubois, prof. Jan Hartman czy Krystyna Kofta.

W dzisiejszej odsłonie portal e-mida publikuje m.in. wywiad z adw. Gabrielem Lansky, działaczem Amnesty International, pełnomocnikiem w głośnych sprawach m.in. pisarza Jenö Alpará Molnára czy Nataschy Kampusch. Środowisko adwokackie z pewnością zainteresuje również artykuł adw. Rafała Dębowskiego, członka NRA, na temat statusu aplikanta adwokackiego po zdaniu egzaminu adwokackiego, a przed wpisem na listę adwokatów.

W artykule mecenas Rafał Dębowski pisze, że sytuacja ta wymaga pilnej zmiany legislacyjnej, która doprecyzuje obecne zasady. Wielu sędziów nie dopuszcza aplikantów, którzy ukończyli aplikację, twierdząc, że tracą oni przymioty aplikanta. Mecenas Dębowski jednak tłumaczy, że żadne przepisy nie dają podstaw do uznania, że z chwilą zakończenia szkoleń, aplikant może zostać skreślony z listy aplikantów, więc nadal posiada status aplikanta, mimo, że zakończył szkolenia. - Skoro w obrocie prawnym pozostaje, mająca charakter decyzji administracyjnej, uchwała okręgowej rady adwokackiej o wpisaniu danej osoby na listę aplikantów, to adresat tej decyzji, jako członek adwokatury, ma wszelkie prawa i obowiązki z niej wynikające. Posiada więc status aplikanta adwokackiego, mimo, że ukończył trzyletnie szkolenie organizowane przez radę. - pisze na stornie e-midy adw. Dębowski.

Zachęcamy do częstego odwiedzania portalu www.e-mida.pl , a redakcji życzymy niegasnącej inspiracji w tworzeniu interesujących artykułów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: aplikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email