Nowe oblicze adwokatury.pl

14.11.2011

Nie wiem czy na 11 listopada, czy może z okazji nadchodzącej rocznicy działalności portalu adwokatura.pl, a może raczej tak po prostu, bez żadnej szczególnej okazji, oddajemy do użytku zmodernizowaną stronę internetową Serwisu Informacyjnego Adwokatury Polskiej.

Postawiliśmy na łatwość dostępu do informacji. Dlatego rezygnujemy z dotychczasowych działów, wprowadzających pewne zamieszanie, na korzyść ułożonych chronologicznie wiadomości. Aktualnością będzie każda nowa informacja, więc nie ma potrzeby, by chować ją w zakładkach, w istocie utrudniających dostęp do publikacji. By łatwiej wyszukać tekst archiwalny, oprócz wyszukiwarki i archiwum wiadomości, zdecydowaliśmy się wprowadzić system tzw. tagów - haseł, którymi oznaczać będziemy teksty.

Jednocześnie na stronie wyróżniamy, w specjalnie w tym celu utworzonej sekcji, zagadnienia „WAŻNE”, jako pozycje stałe, warte wyróżniania w długim okresie. W tej części portalu, oprócz zagadnień tematycznych, takich jak ubezpieczenia prawne, czy działalność pro bono, umieściliśmy użyteczne funkcjonalności: kalendarium, nadchodzące wydarzenia, dwie galerie zdjęć, multimedia, dostęp do innych stron internetowych adwokatury: strony Naczelnej Rady Adwokackiej, stron poszczególnych izb, Palestry, Krajowego Rejestru Adwokatów.

Wśród nowych funkcjonalności znajdziecie Państwo również sondę. W pierwszej prosimy o ocenę nowego układu graficzno-funkcjonalnego Serwisu Informacyjnego Adwokatury Polskiej. W następnych będziemy stawiać pytania o ważne dla adwokatury kwestie. Zachęcamy do udziału – Państwa opinia jest dla nas ważna.

Wprowadzając nowości nie zrywamy z tradycją. Dlatego nie przenosiliśmy informacji znajdujących się na starym portalu – będzie on nadal funkcjonował pod innym adresem, łatwo dostępnym z nowej strony.

Nowa strona to także nowe, wyższe użyteczności techniczne, ułatwiające pracę biura prasowego NRA, a niewidoczne z poziomu użytkownika. Wysyłka Wiadomości Adwokatury następować będzie automatycznie, zwiększą się możliwości techniczne portalu, zyskamy narzędzia ułatwiające pracę (np. dostęp do szczegółowych statystyk odwiedzin naszej strony).

Tradycyjnie już zachęcamy do współpracy i współtworzenia naszego adwokackiego Serwisu Informacyjnego.

adwokat Rafał Dębowski 

Przewodniczący Komisji Komunikacji Społecznej NRA

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email