IV Bieg z Kodeksem w Głowie za nami

24.10.2012

W wyjątkowo słoneczny dzień, 29 września 2012 r., na terenie warszawskiego AWF-u i pobliskiego lasu bielańskiego rywalizowało prawie osiemdziesięcioro przedstawicieli zawodów prawniczych.

Biegli nie tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy, ale również radcowie prawni, aplikanci radcowscy, prokuratorzy, komornicy i sędziowie. Profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem poprowadził instruktor z klubu Holmes Place. Ta znana sieć klubów fitness, w ramach projektu Runners Club, od roku aktywnie wspiera ideę biegania wśród amatorów, jak i profesjonalnych biegaczy.

Wszyscy uczestnicy dzielnie wytrzymali trudy rozgrzewki i stawili się w komplecie na starcie w oczekiwaniu na sygnał – Na miejsca, gotowi, start... i pobiegli! Walka na trasie była zacięta, ale żadnego z biegaczy nie opuścił duch fair play. Wśród kobiet dystans 5 km najszybciej przebiegła Katarzyna Sękowska, aplikantka adwokacka (czas 22:37). Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Agnieszka Najnigier (radca prawny, 22:48) oraz Oliwia Jastrzębska (aplikantka adwokacka, 23:21). Najlepszy wśród mężczyzn (ten sam dystans co kobiety) okazał się triumfator wszystkich dotychczasowych edycji – Łukasz Smolak – aplikant adwokacki, który pojawił się na mecie po 18 minutach i 46 sekundach! Bezpośrednio po triumfatorze bieg ukończył Maciej Romankiewicz (aplikant adwokacki, 18:51). Na trzecim miejscu uplasował się sędzia Zbigniew Dzięgielewski z czasem 19 minut i 17 sekund.

Po raz pierwszy zorganizowano także bieg dla dzieci, które rywalizowały na dystansie 100 metrów. Wystartowało aż osiemnaścioro uczestników. Najszybsza okazała się Aleksandra Ważny, za którą przybiegli Paweł Budzyński i Ania Budzyńska. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy.

Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zadbała także o kibiców, rodziny i znajomych, którzy bardzo licznie przybyli na piknik towarzyszący imprezie. Serwowano pyszne sałatki i przysmaki z grilla. Dodatkowe, wspaniałe atrakcje dla dzieci – w postaci kącika z dmuchanymi zjeżdżalniami i piaskownicą z kolorowymi piłeczkami – zapewniła Komisja Klubowa. Dobra zabawa i słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim do późnego popołudnia.

Specjalne podziękowania dla tegorocznych partnerów tego wydarzenia: wydawnictwa CH Beck, które ufundowało książki i dostęp do serwisu Legalis; sieci fitness Holmes Place, która przekazała zwycięzcom okresowe wejściówki do klubu w hotelu Hilton; mieszącego się naprzeciwko siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, salonu urody DS Instytut, fundatora masaży sportowych; oraz koncernu Carslberg, który wspiera nasze sportowe imprezy już od 2 lat.

Zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację, a kibicom za wspaniały doping. W przyszłym roku zapraszamy na piątą, jubileuszową edycję Biegu z Kodeksem w Głowie!

apl. adw. Bartłomiej Pięta

Komisja Sportu ORA w Warszawie

Zobacz: film

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email