Forbes wyróżnił najlepszych adwokatów

30.03.2012

Magazyn Forbes ogłosił zwycięzców rankingu „Profesjonaliści Forbesa 2012” w kategorii Adwokaci. – Nie chcemy, żeby zawód adwokata był rzemiosłem, chcemy, aby był pewnego rodzaju sztuką. – powiedział dla Forbesa adw. Andrzej Zwara, prezes NRA i jednocześnie laureat plebiscytu w województwie pomorskim.

Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokat, w obronie swojego wizerunku i statusu powszechnie cenionego zawodu zaufania publicznego, powinien przede wszystkim „jak najrzetelniej wykonywać swoje obowiązki”. Zwycięzca rankingu w województwie mazowieckim – adw. Maciej Dubois – przypomniał, że jeszcze w 1991 roku adwokat plasował się na pierwszym miejscu zawodów cieszących się największym szacunkiem społeczeństwa. – Dzisiaj nasz zawód już nie jest tak dobrze odbierany. – powiedział.

Wśród tegorocznych „Profesjonalistów Forbesa” znaleźli się również: z województwa małopolskiego - prof. dr hab. Elżbieta Traple, dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. Andrzej Kubas;  z województwa dolnośląskiego - Henryk Pękalski, Józef Birka, Barbara Lesisz-Kogut; z województwa wielkopolskiego - Jerzy Krotoski, Andrzej Reichelt, prof. UAM dr hab. Maciej Gutowski; z województwa pomorskiego - Dariusz Strzelecki, Piotr Schulz; z województwa mazowieckiego - Andrzej Tomaszek oraz  Andrzej Rościszewski, były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Tagi: konkurs

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email