Debata o przyszłości zawodów

31.05.2012

Przedstawiciele samorządów adwokackiego i radcowskiego, a także reprezentanci Ministerstwa Sprawiedliwości i Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych uczestniczyli w debacie na temat przyszłości zawodów adwokata i radcy prawnego, zorganizowanej przez dziennik Rzeczpospolita.

W trakcie spotkania poruszono przede wszystkim kwestie związane z pomysłem przyznania radcom prawnym uprawnień do reprezentowania klientów przed sądem w sprawach karnych, w tym z niezależnością zawodową radców prawnych i ewentualnymi zagrożeniami w zachowaniu tajemnicy zawodowej. W dyskusji nie pominięto również tematu połączenia samorządów adwokackiego i radcowskiego oraz pomysłu stworzenia wspólnego kodeksu etyki. Rozmawiano także o poziomie kształcenia przyszłych prawników.

Naczelną Radę Adwokacką reprezentowali adw. Andrzej Zwara, prezes NRA oraz adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA. W imieniu samorządu radcowskiego głos zabrali Maciej Bobrowicz, prezes KRRP i Zenon Klatka, przewodniczący komisji ds. Etyki KRRP. Ministerstwo Sprawiedliwości reprezentował Jarosław Bełdowski, dyrektor departamentu strategii i deregulacjii, zaś PZPP adw. Bartosz Krużewski i r.p. Paweł Rymarz. W dyskusji wziął również udział  red. Marek Domagalski.

Czytaj relację z debaty opublikowaną w Rzeczpospolitej

Tagi: obrońca, radca prawny

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email