adwokatura polskaZ ŻYCIA NRAZOBACZ WSZYSTKIE
28/11/2012

Adwokatura doceniła najlepszych krasomówców

W dniach 23-24 listopada 2012 r., w Krakowie, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Adwokackich. Pierwszą nagrodę zdobyła Anna Pacholska.

Wyróżnieni zostali również Rafał Tarsalewski (II miejsce) oraz Paulina Pyrek (III miejsce).

Do finału przystąpiło łącznie szesnastu aplikantów adwokackich: Maciej Górczak i Anita Grabianowska z izby warszawskiej, Adam Hans z izby krakowskie, Robert Kamiński z izby płockiej, Tadeusz Koper z izby zielonogórskiej, Piotr Kubicki z izby bydgoskiej, Łukasz Kuczyński z izby siedleckiej, Łukasz Mirocha z izby toruńskiej, Anna Pacholska z izby katowickiej, Marcin Pusty z izby poznańskiej, Paulina Pyrek z izby częstochowskiej, Agnieszka Seliwonik z izby białostockiej, Rafał Tarsalewski z izby łódzkiej, Mateusz Tuński z izby opolskiej, Bartłomiej Witucki z izby gdańskiej, Anna Zbroszczyk z izby kieleckiej.

Jury przewodniczył adw. prof. Piotra Kruszyńskiego. W skład jury weszli również: adw. Czesław Jaworski z izby warszawskiej, adw. dr Monika Zbrojewska z izby łódzkiej, adw. Anna Ślęzak z izby wrocławskiej, adw. Jan Kuklewicz, dziekan ORA w Krakowie, adw. Roman Kusz, dziekan ORA w Katowicach, adw. prof. Wojciech Cieślak z izby gdańskiej, adw. Stanisław Kłys z izby krakowskiej, prof. Tadeusz Malak z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Wszyscy finaliści otrzymali książki wydawnictwa C.H.Beck oraz wydawnictwa ORA w Krakowie. Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne oraz podręczniki „Historia Adwokatury” z dedykacją adw. Andrzeja Zwary, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej.

Tegoroczny finał konkursu krasomówczego był jednym z punktów programu Dni Kultury Adwokatury Polskiej. Finaliści mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Stanisława Waltosia pt. „Prawnik – zawód czy powołanie?” oraz uczestniczyć w uroczystościach jubileuszowych z okazji 40-lecia Klubu Adwokatów ORA w Krakowie, połączonych z nadaniem Klubowi imienia adw. Janiny Ruth Buczyńskiej. Wieczory dni konkursowych uświetniły występy artystów kabaretu „Piwnica pod Baranami”.

Tagi: konkurs


KALENDARIUM

Wrzesień 2017
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


FACEBOOK


MULTIMEDIA

Kongres Prawników Polskich 20 maja 2017 r. w Katowicach

file-adwokatpomaga-20630.jpg

POLECANE STRONY

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat

© 2017 Naczelna Rada Adwokacka
strony internetowe warszawa