Adwokat w roli głównej

07.09.2012

W warszawskim kinie Muranów, w dniach 5-7 października, odbędzie się Przegląd Kina Prawniczego pod hasłem: „Adwokat w roli głównej”.

Przegląd otworzy  film „Bezmiar Sprawiedliwości” w reżyserii Wiesława Saniewskiego, będzie to jedyna projekcja zamknięta, dla zaproszonych gości. Na pozostałe sześć filmów, które będzie można zobaczyć w sobotę i w niedzielę wstęp jest wolny. Warto przypomnieć, że współscenarzystą „Bezmiaru Sprawiedliwości” jest dziekan wrocławskiej Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Malicki.

W każdym z prezentowanych obrazów główny bohater to adwokat walczący z pełnym zaangażowaniem o prawa swoich klientów. Przegląd ma na celu przybliżyć publiczności wyjątkowość profesji adwokata, ale także stać się pretekstem do dyskusji, czy filmowy portret tego zawodu ma coś wspólnego z rzeczywistością.

Pełna lista filmów, które zobaczymy w ramach Przeglądu, ukaże się wkrótce na facebookowym profilu: „Adwokat w roli głównej”.

Organizatorami przedsięwzięcia są Naczelna Rada Adwokacka oraz Wajda Studio. Pomysłodawcą wydarzenia jest adw. Anisa Gnacikowska.

Serdecznie zapraszamy!

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email